top of page
19400219_822395084583854_3672716021647609889_o.jpg

Bai Lan

soovitab

Biodünaamiline kraniosakraal resonantsteraapia

Kraniosakraal teraapia aitab taaskäivitada keha isetervenemise mehhanismi.

Biodünaamiline kraniosakraalne resonantsteraapia on välja arenenud osteopaatiast. William Sutherland, keda võib pidada kraniaalse osteopaatia leiutajaks, nimetas kraniopulssi keha primaarseks e. esmaseks hingamiseks. Tema elutöö tulemusena loodi põhiraamistik teraapiale, mida tänapäeval tuntakse kui biodünaamilist kraniosakraalset teraapiat.

Inimese kraniaalsüsteem ulatub koljust, näost ja suust allapoole ristluude kaudu õndraluuni, sinna kuuluvad ka ajuvatsakesed, aju membraanid ja seljaaju kanal. See on inimorganismi keskne füsioloogiline süsteem, mis mõjutab ja juhib kogu organismi toimimist. Kraniaalsüsteemi funktsioneerimine avaldub kraniaalse pulseerimise rütmina, mis on üks organismi süvarütmidest, nn. “luude hingamise rütm”. Seda võib nimetada ka “primaarseks hingamiseks” ehk Eluhinguseks - see on meiega kaasas alates meie eostamise hetkest kuni surmani.

Elu jooksul läbielatud erinevad kehalised ja emotsionaalsed traumad muudavad kraniaalsüsteemi struktuuride normaalset liikuvust, mis omakorda mõjutab kogu organismi normaalset funktsioneerimist. Meie kehal on aga õnneks väga suur enesetervendamise potensiaal ning selle protsessi käivitamisel läbi kraniaalsüsteemi saabki abiks olla terapeut, aidates taastada kraniaalsüsteemi esmase hingamise rütmi.

Kraniosakraalteraapia (KST) eesmärk on kuulata keha sisemist intelligentsust ja toetada sünnipärase tervise jõude inimkehas läbi õrna, häälestunud ja spetsiifilise käteasendi. Terapeutiline lähenemine ei ole millegi tegemine väljastpoolt, mis põhineb praktiku hinnangul või tegevusel, aga hoopis esmase hingamise tegevuse kuulamisel ja toetamisel tema erinevates väljendustes, mis võimaldab kehal ligi pääseda oma tervendavatele ja taastavatele ressurssidele. KST baseerub väga headele anatoomia-, füsioloogia-, embrüoloogia- ning kaasaegsetele neurobioloogia-alastele teadmistele ja avastustele.

KST seansi ajal tunnetab terapeut inimese keha terviklikkust, selle süvahingamise rütmi ja viib sellest lähtuvalt läbi teraapiaseansi, mis aitab orgamismil taastuda ja sügavuti terveneda. Kraniosakraalne resonantsteraapia on väga respekteeriv ja mitte suruv lähenemine, see sobib ideaalselt ka rasedatelele, beebidele, lastele ja vanematele inimestele.

Selle teraapia tehnikad on pehmed ja puudutused õrnad, aga samas on toime väga sügav. Seansi ajal võib inimene tunda sooja- või külmaaistinguid , surinaid , külmavärinaid, keha avardumist, laienemist ja sügavat lõõgastust . Samas, jälgides inimese kraniaalset rütmi läbi labajalgade, on võimalik vabastada inimene peavaludest ja pingetest vaagna piirkonnas ja seljas. KST ei tegele mitte ainult füüsilise tasandi, vaid ka emotsionaalse ja vaimse aspektiga mis ravikuuri kestel ilmneb.

Püsivama tulemuse saavutamiseks soovitame võtta 5-10 seanssi. Kogemus on näidanud, et pärast 5. seanssi hakkavad kehas toimuma sügavamad tervenemise protsessid, füüsilised vaevused hakkavad leevenduma ja keha ei kuku enam tagasi vanasse mustrisse.

 

Soovitatav on võtta seansid nädalase vahega, pikem vahe katkestab tervenemise protsessi.

10 seansilise kuuri puhul on 10. seanss tasuta.

Terapeut:  Eva Nõulik

Kraniosakraal teraapia hinnad:
                                                               
                                         60-90 min        60 €
                                        
Broneerimiseks helista 510 3516.

KST aitab leevendada vaevusi järgmiste näidustuste puhul:

- mitmesugused valud (sh, peavalud, turjavalud, seljavalud, migreen)

- füüsiliste ja emotsionaalsete traumade järgsed vaevused

- erinevad pinged (vaagnas, kaelas, peas)

- stress, hüperaktiivsus

- elujõu puudumine, kurnatus, läbipõlemine

- unetus, depression

- immuunsüsteemi tasakaalutus, korduvad infektsioonid

- valulik menstruatsioon, menopaus

- füüsiline ja emotsionaalne shokk

- toetuseks elukriisis, üleminekuajal, leina või laotuse korral

- sisemiseks avastusretkeks

Lastele:

- raskused enesereguleerimisel, agressiisvsus, kinnisus

- tähelepanuhäired, õpi- ja tajuraskused

- lähedusprobleemid

- sünniga seotud probleemid

 

Lõppkokkuvõttes taaskäivitab see teraapia kogu organismi isetervenemise protsessi. On väga toetav aegadel, kui tunned ennast jõuetuna või kui Sinu elus on keerulised üleminekuajad. Annab sügava lõõgastuse ja restardi pingelistel aegadel, mil on vaja ennast korraks välja lülitada, et mitte läbi põleda.

Vastunäidustused: psühhiaatrilised haigused, peaju ja seljaaju vigastused, insuldi järgsed seisundid, peaoperatsioonid, kõrge palavik, epilepsia, bipolaarsed isikusehäired, vähkkasvajad.

bottom of page